DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Železniční spolek Klub M 131.1

Napsali o nás

Napsali o nás 

Oslavy 110. výročí Halštrovské dráhy

Chebský deník


Oslavy 110. výročí Krušnohoského Semmeringu

 

Nejdecké Listy     www.zelpage.cz    www.zsptd.cz    


 Oslavy 110. Výročí Tepelské dráhy

 

Chebský deník   Chebský deník(2)     Kontakt   TV Mariánské Lázně     www.vlaky.net     Mariánskolázeňské Listy


 Mikulášské Jízdy

  • Železničář 2007
 
  • Kontakt 2006
  • Obzor 2006
 


  • Klingenthaler Zeitung
 

12.Prosinec.1997
 
Představena německo-česká brožura o železnici
S láskou a pílí zhotovili přátelé z Železničního spolku Klub M 131.1 Sokolov a spolek Eisenbahnfreunde Klingenthal e.V. (registrované sdružení - Spolek přátel železnice) brožuru „Die Eisenbahn durch das Zwodautal“ „Dráha udolím Svatavy“
Vydání v němčině bylo oficiálně představeno minulý pátek v Muzeu hudby a zimních sportů v Klingenthalu. Do síně s velkým modelem železnice, který je velmi zajímavou součástí vánoční výstavy, se dostavili němečtí a čeští přátelé železnice, starosta Klingenthalu Dr.Günter Kunzmann a ředitel muzea Peter Fritsche.
Erhard Sandner a Peter Fritsche z Klingenthalských přátel železnice a Robert Koutný z Klubu M 131.1 Sokolov prezentovali vzniklé společné dílo s podporou města Klingenthal a vyjádřili tak svou radost z této podařené knížečky. Poděkovali všem zúčastněným za pomoc a podporu.
Starosta Dr. Günter Kunzmann ve svém proslovu zdůraznil dřívější velký význam železnice ve svatavském  údolí pro lidi a hospodářství na obou stranách hranice. Starosta také uvedl svůj úzký osobní vztah s dřívější mezistátní železnicí. Jeden z jeho předků byl zaměstnancem Buštěhradské dráhy . V předmluvě k brožuře se také zmínil o zbořeném železném mostě z roku 1976 a vyjádřil přání, aby se most jednoho dne stal symbolem nového hospodářského rozmachu příhraničních regionů na obou stranách. Kraslický Starosta Lubomír Zach také ve své předmluvě zdůraznil velký význam železnice pro naši oblast.
Brožura poskytuje mnoho zajímavých informací o dějinách železnice v oblasti Klingenthalu a Kraslic. Je to druhé německo-české společné dílo. Knížečka je k dostání za 7 německých marek na výstavě železnice v Muzeu hudby a zimních sportů v Klingenthalu.  
Překlad: Pavlína Hollá


  • Freie presse 1995
 


  • Freie Presse


  • Freie Prese 

 


 

Domů